iletişime geç
Azak sokak no 14/1 İncesu MH Ankara
[email protected]
Tel: 0312 417 1757

OG'22 DİGİAGE
Oyun Geliştirme Kampı

Oyunu geliştir oyunda kal!

Beşinci Oyun Geliştirme kampımızı Bilişim Vadisinde 23-30 Ocak tarihlerinde gerçekleştiriyoruz.

Oyunla Gelecek kamplarından öğrendiğimiz birçok konu var. Edindiğimiz tecrübe ve büyüyen ailemizin kazanımları ile bu kampta, OYUNA YATIRIM teması önde tutulacak. Stüdyo kurmaya çalışan ekiplerden ve bireysel geliştiricilerden, tasarımcılardan başvuru alıyoruz. OG 21 Yaz kampında birlikte olduğumuz ve birbirleri ile uyum sağlayarak takım ruhunu yakalayan arkadaşlarımıza bu kampta öncelik veriyoruz. Daha önceki kamplarda birlikte olduğumuz profesyonel oyun geliştiriciler mentör olarak yanımızda yer alıyor.

Yoğun eğitim programı yerine, odak seminerlerin ve özel konferansların olacağı kış kampımıza bol bol yatırımcı ziyaretleri bekliyoruz. Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın birçok ülkesinden yatırımcılarla arkadaşlarımızı tanıştırmaya devam ediyoruz. Yüz yüze görüşmelerle ve online sunumlarla ulaşacağımız oyun yatırımcılarından, kampta öne çıkan oyun fikirlerine veya önceden çalışılmış ön tasarımlara yatırım yapmalarını istiyoruz. Doğrudan geliştirici ekiple birlikte yol almak isteyen yatırımcılar için danışmanlık veriyoruz. Kamp sonunda stüdyosunu kurmak isteyen takımlarla sözleşme imzalayıp Bilişim Vadisi DIGIAGE Oyun Geliştirme Merkezinde en az 6 ay ücretsiz alt yapı ve teknik imkân sunuyoruz. Yatırımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat sunan OG22 Kış Kampımızla her zaman olduğu gibi birçok ilke imza atıyoruz.

Kampımıza katılmak isteyen arkadaşlarımızın kendi takımlarına ya da kampta dahil olacağı takıma belirli özellikleri ile katkı sunmalarını bekliyoruz. Bunun için en azından orta seviyede yazılım veya tasarım programı kullanım  becerisi istiyoruz. “Unity ya da Blender biliyorum” bana verilen görevi yapabilirim diyorsanız hemen kaydınızı yaptırın. “Çok istiyorum ama daha öğreneceğim çok konu var” diyorsanız bir takım arkadaşınızla kamp gününe kadar kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. Yedekler arasından sıyrılıp aramıza katılma şansına hala sahipsiniz. “Ben hiç oyun tasarlamadım ama orta ve üzeri derecede 3 boyutlu tasarım programlarına hakimim” diyorsanız, sizi de Discord DIGIAGE Topluluğuna katılmaya davet ediyoruz. Çünkü topluluğumuzda sizi bekleyen birçok takım var. Takımınızla bağ kurduktan sonra onlar sizin, kampa kadar oyun ekosistemine girmenizi sağlayacaklar. En hızlı şekilde konulara eğilip çok daha bilgili şekilde kampa katılma fırsatı yakalayacaksınız. “Bireysel takılmak istiyorum, kampa gelince yüz yüze konuşarak bir ekibe dahil olabilirim” diyorsanız da eksiklerinizi internetten hızlıca tamamlamanızı öneriyoruz. Ancak ne olursa olsun hiçbir şey bilmeyen arkadaşlarımızı yaz kampına kadar sabırlı olmaya davet ediyoruz. Kış kampı konuyu bilen, az çok deneyimli arkadaşların bir şirkete dahil olmak üzere çıktıkları bir yolculuk aslında. Bu nedenle henüz üniversitede olan ve okula gitme zorunluluğu olan arkadaşlarımızın da iki kere düşünmesi gerekecek. Bir yandan çalışıp bir yandan okurum diyen arkadaşlarımız mutlaka kayıtlarını yaptırmalı. Bu arada hangi bölümde ne okuduğunuz hiç önemli değil. Yeter ki oyun geliştirmek için yüksek motivasyonunuz ve program beceriniz olsun. Bir de öğrenmeye hevesli, öz güvenli olmanız bizim için önemli.

Sektörün öncelikli ihtiyacı halen hypercasual oyunlar olduğu için bu kampta da buna öncelik vereceğiz. Ancak casual ya da midecore oyun fikirlerine asla kapalı değiliz. “Takımımız uzun bir yolculuk planlıyor ve kendimizi göstermek istiyoruz” diyorsanız mutlaka başvurunuzu yapın. Geçtiğimiz 4 kampta harika buluşmalar gerçekleşti ve çok sayıda takım aradığından fazlasına ulaştı. Bireysel ya da takım olarak hedeflerinize ulaşmak için seçenekleri çoğaltmanıza yardımcı olacak sektör profesyonelleri ile güçlü ve etkili bir kamp geçireceğimizden hiç şüphemiz yok.

Kamp mentörlerimiz daha önceki kış kampında da olduğu gibi sektörün iyi bildiği marka stüdyolar ve yayıncılar. Tüm oyun geliştirme süreçlerine hâkim olan bu yapılardan öğreneceğimiz çok konu var. İyi oyun fikirlerinden mekaniğine, etkileyici tasarımın detaylarından ince teknik ayarlara kadar geleceğinizi etkileyecek çok önemli konuları ustalarından öğrenme fırsatı bulacaksınız.

mentor
mentor

Kamp mentörlerimiz daha önceki kış kampında da olduğu gibi sektörün iyi bildiği marka stüdyolar ve yayıncılar. Tüm oyun geliştirme süreçlerine hâkim olan bu yapılardan öğreneceğimiz çok konu var. İyi oyun fikirlerinden mekaniğine, etkileyici tasarımın detaylarından ince teknik ayarlara kadar geleceğinizi etkileyecek çok önemli konuları ustalarından öğrenme fırsatı bulacaksınız.

teamwork

Bir yandan aslında neye ihtiyacınız olduğunu, işin tekniğini, oyun tasarımı yönetimi ve ticarileştirmeyi öğrenirken diğer yandan sektörün beklentilerini, yatırımcılarla nasıl konuşacağımızı ve bir oyun stüdyosunu birlikte nasıl kurup büyüteceğimizi hep birlikte öğreneceğiz.

Kampımız tamamen ücretsizdir. Tüm katılımcılarımızın iaşe ve konaklama ücretleri DIGIAGE tarafından karşılanmaktadır.

Yaratıcı Kültür Endüstrisinin ve Dijital Sanatların hızla yükseldiği günümüzde farklı sektörlerden bu yönde gelişim planlayan arkadaşlarımız için bazı anahtar kelimeler faydalı olacaktır. Bu kelimelerden birkaçı ile ilgileniyorsanız aramıza mutlaka katılmalısınız.

Anahtar Kelimeler;

Oyunlaştırma, senaryo, yazarlık, hikaye yazarlığı, yapımcı, yönetmen, animatör, çizer, tasarımcı, grafiker, reklamcı, dijital pazarlamacı, müzik ses efekt, oyun tasarımcısı, oyun yazarı, oyun geliştiricisi, oyun programcısı, seviye tasarımcısı, oyun içi video, oyun içi marketing, oyun yönetmeni, oyun yapımcısı, oyun yayıncısı, oyun reklamcısı, marka, patent, dijital efekt, 2D 3D Modelleme, UI, UX, CGI, VFX, SFX, Pixel art, Unity, Unreal, dijital içerik yöneticisi, sosyal medya yöneticisi, motion grafiker, kurgucu, video grafiker, animatik, , fragman, illüstratör, seslendirmen, endüstriyel tasarım, mimarlık, iç mimarlık, moda tasarım, radyo televizyon sinema, çizgi film animasyon, mekatronik, bilgisayar mühendisliği, yazılım, elektronik mühendisliği, robotik, güzel sanatlar, fizik mühendisliği, psikoloji, sosyoloji, iktisat, işletme, yönetim bilimleri, istatistik, konservatuvar.

Kim Kimdir?

 • Okan Özbay

  Genel Koordinatör

 • Emre Yıldız

  Digiage Koordinatörü

 • Gizem Coşkuner

  Etkinlik Koordinatörü

 • Ozan Özbay

  Dijital Medya Koordinatörü

 • Hasan Ustaosmanoğlu

  Sosyal Medya Koordinatörü

 • Kadir Can Kırkoyun

  Girişimcilik Koordinatörü

 • Mustafa Fikret Uğur

  Eğitim Koordinatörü

 • Şuayip Furkan Karaca

  Dijital Topluluk Yöneticisi

Sıkça Sorulan Sorular

Ulaşım Nasıl Olacak?

23 Ocak Pazar, toplanma günümüz. Bunun için gün boyunca Gebze Otogar, Marmaray ve Gebze Center AVM için servislerimiz olacak. Servislerimiz, katılımcıları belirlenen noktalardan konaklama alanına taşıyacak ve kamp süreci başlayacak.

Kamp nerede olacak?

Kamp, Kocaeli/Gebze - Bilişim Vadisinde gerçekleşecek. Konum için tıklayın.

Katılım için, Gelmek zorunda mıyım?

Kampa online olarak uzaktan katılım sağlayabilirsin. Online katılımcılar, discord platformunda Oyunla Gelecek sunucusunda yer alan takım kanalları üzerinden, takımları ile iletişim kurabilecek, oyun geliştirme süreçlerinde uzaktan katılım sağlayabilecek.

Katılım için yaş kısıtlaması var mı?

Örgün "Fiziki" katılım için yaş kısıtlaması, 18 yaş ve üstü şeklinde, fakat online katılım için herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmuyor.

Başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

20 Ocak tarihine kadar başvurular sonuçlanacak, sonuçlanan başvurular katılımcılara olumlu yada olumsuz olarak Mail & Telefon yolu ile bildirilecektir. E-Posta adresinizi bu tarihe kadar kontrol etmeyi unutmayınız.

Konaklama nasıl olacak?

Konaklama şeklimiz, mekan içinde ranza sistemi ya da çadır, yurt veya öğretmenevi şeklindedir. Anlaşma aşamasında olduğumuzdan kısa sürede bilgi geçeceğiz

Etkinlikler, eğitimler veya yemekler için herhangi bir ücret ödeyecek miyiz?

Bilişim vadisinde yemek, otelde kahvaltı servisi ücretsiz olacak. Bunun yanı sıra Bilişim vadisinde ve otel bölgesinde Market & Cafe gibi ücretli yararlanabileceğiniz imkanlar da bulunmakta.

Sertifika ne işimize yarayacak?

İşbirliği içinde olduğumuz öncü kurumların da imzası ile taçlanacak sertifikanız ileriki dönemde yapacağınız iş başvurularında sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Abimle / ablamla gelmek istiyorum, iki kardeş katılabilir miyiz?

İkinizin de başvurusu onay alırsa neden olmasın?

Tam anlayamadım; oyun yazmak isteyen mi, iyi oyun oynayan mı katılabilir?

Biz oyun yazmak isteyen, fikirleri, hayalleri olan gençlerle buluşmak istiyoruz ama iyi oyun oynuyor olmaları bu buluşmaya engel değil tabi ki.