iletişime geç
Azak sokak no 14/1 İncesu MH Ankara
[email protected]
Tel: 0312 417 1757

OG22 DIGIAGE Uluslararası Yaz Kampı
1-11 Eylül 2022 Bilişim Vadisi

Geçtiğimiz kış kampında 7 ülke katılımı ile gerçekleştirdiğimiz online forumun ardından ilk kez 22 ülkeye davet gönderdik ve yabancı oyun geliştiricileri Bilişim Vadisine çağırdık.  Her geçen yıl büyüyerek gelişen DIGIAGE kamplarında bu yaz yerli yabancı 600+ katılımcı hedefi ile duyurularımızı gerçekleştiriyoruz. Bilişim Vadisi yaz kampına çok iyi hazırlanıyor.

Dünyanın her yerinden oyun geliştiriciler, Türkiye’nin Bilişim Vadisinde bir araya gelecek.

DIGIAGE Oyunla Gelecek oyun geliştirme kamplarının altıncısı, 1-11 Eylül 2022 tarihlerinde Bilişim Vadisi Gebze yerleşkesinde gerçekleştirecek. İlki 8 ülkenin katılımı ile online olarak şubat ayında gerçekleşen Uluslararası oyun buluşması, bu yaz 21 ülkeden katılımcılarla yüz yüze yapılacak.

Oyun tasarımcıları, yazılımcılar, dijital sinema ve animasyon film üreticileri, senaristler ve ekosistemin birçok bileşeninde girişimi olan gençler, birlikte çok renkli, çok kültürlü oyunlar geliştirmek için yaz kampında buluşacak. Global iş birliği anlayışı ile fiziki ve online olarak bir araya gelecek olan tasarımcılar, 10 günlük kamp boyunca projelerini tasarlayarak uluslararası jüriye sunacak.

Geleneksel oyun kategorileriyle birlikte, metaverse, blokchain gibi yeni nesil içerik fikirlerinin de projeye dönüşeceği OG22 yaz kampına altıyüzden fazla katılımcı bekleniyor. Lise ve üniversite öğrencileri ile birlikte sektörde kendine yer arayan farklı bölümlerden mezun oyun geliştiriciler de oyun senaryolarını ve proje prototiplerini yatırımcılara sunma fırsatı yakalayacak. Farklı ülkelerden farklı yetenek ve yetkinlikte olan geliştiriciler, bir yandan uluslararası ekosistemden yeni iş arkadaşları ile ve ustalarla tanışacaklar diğer yandan farklı bakış açılarını bütünleştirerek tasarım yapacaklar. DIGIAGE Oyunla Gelecek kamplarında farklı coğrafyalardan farklı kültürlerden gelen gençler, takım oluşturarak girişimlerini ortaya çıkarmaya ve stüdyo kurmaya çalışıyor. Daha önceki kamplarda kurulan onlarca stüdyo ve sektörün önde gelen yayıncıları ile üretim anlaşmaları yapan takımlar içerisinden dünya çapında oyunlar geliştirildi. Uluslararası katılımla gerçekleşecek olan OG22 yaz kampında da beklenti yüksek olacak.

Katılım daveti gönderilen ülkeler

Litvanya, Norveç, İsveç, Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Hollanda, Almanya, Fransa, KKTC, Azerbaycan, Özbekistan, Tataristan, Kazakistan, Pakistan, Tunus, Nijerya, Katar, Kuveyt, BAE

0

Başvuru

0

Ülke

0

Şehir

0

Yabancı

0

Katılımcı

0

Stüdyo

0

Oyun Sunumu

0

Şirket Kurulumu

0

Kış Kampı Stüdyo Başvurusu

0

Genel Görüntülenme

0

Sosyal Medya Görüntülenme

0

Web Görüntülenme

Kim Kimdir?

 • Okan Özbay

  Oyunla Gelecek Koordinatörü

 • Emre Yıldız

  Digiage Koordinatörü

 • Gizem Coşkuner

  Etkinlik Koordinatörü

 • Hasan Ustaosmanoğlu

  Kamp Koordinatörü

 • Kadir Can Kırkoyun

  Üretken Akademi Başkanı

 • Madamin Nurunbayev

  Yabancı Geliştiriciler Koordinatörü

 • Ebru Sezgi

  Grafik Tasarım / Sanat Yönetmeni

 • Çiğdem Nur Özbay

  Eğitim Tasarım Koordinatörü

 • Ozan Özbay

  Dijital Medya Koordinatörü

 • Şeyma Çelik

  Gönüllü Koordinatörü

 • Semih Çağatay

  Mentor Koordinatörü

 • Abdullah Alkan

  Medya Yöneticisi

 • Şuayip Furkan Karaca

  DIGIAGE Dijital Topluluk Yöneticisi

 • Rabia Nart

  DIGIAGE Kurumsal İlişkiler

Sponsor ve Destekçiler