iletişime geç
Azak sokak no 14/1 İncesu MH Ankara
[email protected]
Tel: 0312 417 1757

Yaratici Kültür Endüstrileri
Kuluçka Programı

Yaratıcı Kültür Endüstrisi Kuluçka
Programı Başvuruya Açıldı!

Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) yürütücülüğünde akademik ve sektörel paydaşların öncülüğünde gerçekleştirilen Yaratıcı Kültür Endüstrileri Kuluçka Programı ile 18-29 yaş arasındaki gençlerin girişimcilik alanında kendilerini geliştirmesi hedeflenmektedir.
Asya Mitolojisi ve Tarihi temalı projelerin kabul edileceği bu programa aşağıda belirtilen sistem ve teknolojileri kullanarak geliştirdiğiniz iş fikirlerinizle başvuru yapmanızı bekliyoruz.

Program İçeriğinde Neler Olacak?

Program kapsamında katılımcılar, başlangıç aşamasından şirketleşme sürecine kadar çok yönlü olarak desteklenerek başta dijital oyun, yeni medya sanatı ve XR teknolojileri olmak üzere dijital kültür endüstrileri çerçevesinde proje geliştirmesi sağlanacaktır. Süreçte katılımcıları temel ve ileri düzey girişimcilik eğitimleri, mentorluk, akademisyen ve sektörel uzmanlarla iş birliği içinde çalışma fırsatları bekliyor.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar takımları ile beraber yüz yüze olarak gerçekleşecek gelişim kampına katılma ve mentor, yatırımcı ve potansiyel müşterilerle bir araya gelme fırsatı elde ediyor olacak.

Takvim