iletişime geç
Azak sokak no 14/1 İncesu MH Ankara
[email protected]
Tel: 0312 417 1757

OG 2019 Tamamlandı..

Sinema, Oyun, Animasyon

OYUN GELİŞTİRME YAZ KAMPI

Zaman, Mekan, Yaşam, Oyun!

Siz oyun severleri bu yaz; üretken, yaratıcı, girişimci bir etkinliğe davet ediyoruz. 20 Ağustos’ta başlayacak olan eğitim programımız, 30 Ağustos’a kadar dolu dolu devam edecek. 10 günlük eğitim kampının son iki günü sadece atölye ve yarışmalara ayrıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı birlikte kutlarken, bir yandan da çok önemli bir çalıştay yapacağız. Günün anlam ve önemine binaen Büyük Zafer’in yüzüncü yılına 100 dijital oyunla girsek nasıl olur? Sorusuna cevap arayacağız. Eğitime katılan arkadaşlarımız program sonunda sertifika alacaklar. Animasyon Film Yapımcıları Derneği, Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi, TRT yürütücü ortaklarımız olarak programda yer alacak. Kampımız, Bilişim Vadisi Kongre ve Fuar merkez binasında gerçekleşecek. Binanın hemen yanındaki yeşil alanda kurulan çadırlarda konaklama imkânı olacak. Bina içerisinde ise derslikler, salonlar ve diğer ihtiyaçlar için hazırlıklar tamamlandı. Vadi içerisindeki sosyal alanlar ise iletişim ağının kuvvetlenmesine olanak sağlayacak etkinliklere ev sahipliği yapacak. Eğlenirken öğrenmenin tam anlamını kazanacağı kampımızda birçok etkinlik planlandı. Yepyeni cihazları tanıma ve son çıkan oyunları oynama fırsatı bulacağımız kamp ortamı, zorlu mücadelelere sahne olacak. Konferans oturumlarında ise sonuç odaklı tartışmalar ışığında sektöre ayna tutacağız. Yurt dışından deneyimli isimler canlı bağlantılarla bize yenilikleri anlatacak. Geceleri ateş başında sohbet edeceğiz.

AAA kalitesinde işler yapan global şirketlerin vizyonuna ortak olmak bize ne kadar uzak? sorusunun yanıtını 1. ağızdan dinlemek ve bu hayale ortak olmak için neler yapabileceğinizi öğrenmeniz için tasarladığımız eğitim takvimimizde; animasyondan yazılım geliştirmeye, hikaye yazım tekniklerinden kamera kullanımına kadar birçok eğitim bulunmaktadır. Bu eğitimler sektöründe öncü şirket yöneticileri, ileri gelen akademisyenler ve uzun yıllardır bu işi yapan sektör profesyonelleri tarafından verilmektedir.

SİNEMA

Fikir oluşturma

Hikaye oluşturma

Senaryo teknikleri

Animasyon senaryoları

Oyun senaryoları

Mekan konsept

Sinemada kim kimdir?

Seslendirme ve müzik

Ses efektleri

Yeni nesil kamera

Yeni nesil kurgu

Yeni nesil yayın

animasyon

Resim

Çizim

Ön tasarım

Konsept

Modelleme

2D-3D Animasyon

İskelet sistemleri

Motion Capture

VFX

CGI

Fragman hazırlama

oyun geliştirme

Unity ile yazılım

Unreal ile yazılım

Nesne tabanlı programlama

UI/UX Tasarımı

Konsept Tasarım

2D/3D Modelleme

Pixel Art

Oyunlaştırma

Proje yönetimi

E-spor

Teknoloji girişimciliği

 

20-21 AĞUSTOS

Sinema

22-23 AĞUSTOS

Animasyon

24-29 AĞUSTOS

Oyun Geliştirme

30 AĞUSTOS

Çalıştay ve Kapanış

OYUN

Ülkemizde; oyun sektöründe yüzümüzü güldüren gelişmeler yaşanırken maalesef genel itibariyle de “taklit etme” ve “bilindik işleri yeniden üretme” gibi yöntemlerle yol alındığını gözlemliyoruz. Bu tespitle birlikte iddiamız büyük. Oyun geliştirme süreçlerinin çok boyutlu ele alınacağı kampımızda eğitim sonunda sertifikasını alan geliştiricilerin dünyaya ve sektöre karşı vizyonları değişecek.

ANİMASYON

Animasyon sektöründe firmalarımızın tek başına yaptığı dizi üretimleri genelde televizyona bağımlı bir üretim biçimine yol açmaktadır. Firmaların, yurtdışı ile rekabet edebilir yüksek gelirli işler üretmek için maalesef nefesleri kalmamaktadır. Animasyon sektörünün özgürleşmesi ve dışa açılmasının en hızlı yollarından biri, küresel oyun sektörüdür.

OYUN

Dijital dönüşümün dokunduğu en önemli alanlardan biri de sanat. Dijital sanatlar da yükselen trend ise tabi ki sinema… Bugün artık dijital sinemanın da evrimleşerek oyunlaştırılmış filmlere dönüştüğü; oyun, animasyon ve sinemanın iç içe faaliyetler haline geldiği ve giderek geliştiği bir süreç yaşıyoruz.

Kim Kimdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Ulaşım Nasıl Olacak?

Aşağıdaki noktalardan servislerimiz kalkacaktır. Başvurusu onaylanan katılımcılara detaylı bilgi eposta yoluyla iletilecektir.

  • -GEBZE: Otogar, Marmaray, Gebzecenter AVM
  • -İZMİT: Otogar, İstasyon
  • -İstanbul: Tavşantepe Metro İstasyonu
Başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

15 Ağustos'ta başvurular bitecek ve ardından; sonucun olumlu ya da olumsuz olduğu yönünde; mail veya telefon yoluyla sizlere bilgi vereceğiz.

Konaklama nasıl olacak?

Konaklamak için Bilişim Vadisi kampüsü içinde kamp alanımız olacak. Kampımızda kontenjanla sınırlı sayıda çadırlarımız olacak. Eğitim binasına günlük ulaşımı olan öğrencilerimiz için konaklama olmadan eğitimlere katılma imkanı da mevcut.

Kendi çadırımızı getirerek katılabilir miyiz?

Kontenjanın dolması durumunda kendi çadırıyla gelebilecek öğrencilere yer temin edilecek.

Eğitimler internet ortamında yayınlanacak mı?

Konaklama imkanı olmaması nedeniyle gelemeyecek olan öğrenciler, eğitimleri online olarak takip edecekler ama maalesef pek çok sürpriz etkinlik, eğlence, deneyim aktarımı ve network imkanından faydalanamayacak.

Etkinlikler, eğitimler veya yemekler için herhangi bir ücret ödeyecek miyiz?

Eğitim ve etkinliklerin tamamı ücretsiz. Bilişim Vadisi’nin yemekhanesinden çıkan yemeklerden ücretsiz faydalanma imkanı da olacak. Alternatif olarak vadi içindeki kafelerde ücretli olarak da yemek yenebilir.

Çadırda kalırken tuvalet veya duş alma ihtiyacımızı nerede karşılayabiliriz?

Eğitim binası içinde kullanıma hazır ve günlük olarak temizlenecek tuvalet ve duşlar mevcut.

Gelmek istiyoruz ama ailemiz izin vermiyor, ne yapabiliriz?

Bize ulaşın ailelerinizi arayıp, ikna etmeye çalışalım. Geleceğinize yol gösterecek bu etkinliği kaçırmanızı istemeyeceklerdir.

Herkes her eğitime katılmak zorunda mı?

Eğitimler; “Sinema, Oyun ve Animasyon” başlıklarında sektörün her yönünü kapsayacak şekilde hazırlandı. Bize göre bir ayağın eksik olması, diğerlerini de eksilttiği için “evet” her eğitime katılmak zorundasınız.

Sertifika almak için konferansa da katılmak zorunda mıyız?

Konferans başlıkları, alacağınız eğitimi daha da derinleştirecek konular içerdiği için, “evet” sertifika almak için konferansa katılmak zorundasınız.

Sertifika ne işimize yarayacak?

İşbirliği içinde olduğumuz öncü kurumların da imzası ile taçlanacak sertifikanız ileriki dönemde yapacağınız iş başvurularında sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Abimle / ablamla gelmek istiyorum, iki kardeş katılabilir miyiz?

İkinizin de başvurusu onay alırsa neden olmasın?

Tam anlayamadım; oyun yazmak isteyen mi, iyi oyun oynayan mı katılabilir?

Biz oyun yazmak isteyen, fikirleri, hayalleri olan gençlerle buluşmak istiyoruz ama iyi oyun oynuyor olmaları bu buluşmaya engel değil tabi ki.

Çocuğumu bilgisayar başından kaldıramıyorum ki nasıl oralara göndereyim?

Sosyal medyamızı gösterin mesela! Mutlaka heyecanlanacaktır. Katılımcılardan bahsedin, tanışmak isteyecektir. Yine mi olmadı, Beğendiğin oyunların nasıl yapıldığını öğrenmek istemez misin?" yine ilgisini çekemezseniz "Beğendiğin oyunlardan daha iyisini yapmak istemez misin?"

Gönüllü (eğitmen, organizasyon ekibi destek, sosyal medya, içerik üreticisi vb.) olmak istiyorum, nasıl başvurabilirim?

Bu kamp dönemi için gönüllü kontenjanımız dolmuştur.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar 10-15 Ağustos tarihleri arasında, mail yoluyla olumlu ya da olumsuz olarak açıklanacaktır. Katılamaz iseniz üzülmeyin, online olarak da eğitimleri takip edebileceksiniz.